Kurumsal Kimlik Tasarımı Unsurları Nelerdir?

Kurumsal kimlik tasarımı, bir şirketin hem tanınırlığını arttırmakta, hem de güvenilirliğini yükseltmektedir. Bu çalışmalar her firmaya özel olmaktadır. Dolayısıyla ele alınan kurum, tüm ayrıntılarıyla ele alınmaktadır.

Doğru yapılan bir kimlik çalışması, şirketlere daha profesyonel bir yapı katmaktadır. Kavram oldukça geniş olmakla beraber, en temelinde logo çalışmaları bulunmaktadır. Diğer malzemeler de logo ele alınarak tasarlanmaktadır. Zira böylece tüketicilerin aklında kalmak kolaylaşmaktadır. Bu sayede marka bilinirliği, kısa sürede yükselmektedir.

Kurumsal kimlik unsurları nelerdir oldukça detaylıdır. Bunlardan bazı maddeler, aşağıda olduğu gibidir.

 1. E-Posta Unsurlarının Tasarlanması
 2. Sunumların Görsel Tasarımları
 3. Ambalajların Tasarımı
 4. Tabelaların Tasarımı
 5. Tekstil Ürünleri Tasarımı
 6. Tanıtım Materyallerinin Tasarımı
 7. Promosyon Ürünlerinin Tasarımı
 8. Ofset Baskılar ve Reklamlar
 9. Medya, Görsel Yazılı Tanıtımlar
 10. Kırtasiye Ürünleri
 11. Resmi Evraklar
 12. Şirket İçi Dokümanlar

Firmamız tarafından verilen kurumsal kimlik çalışmaları, sizi kısa sürede sonuca doğru yolda ulaştırmayı temel almaktadır. Eğer bir fark yaratmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçerek, projenizi paylaşabilirsiniz.

Kimlik Tasarımında Markanın Ele Alınması

Kurumsal kimlik oluşturma, standart değil özel olarak verilen bir hizmettir. Zira her şirkete farklı şekillerde uygulanmaktadır. Kurumun özellikleri, hedef kitlesi ve yapısı gibi unsurlar üzerinde durularak, bir çözüme ulaşılmaktadır. Tüm bunların yanı sıra bir mesaj yansıtması, estetik olması ve farklı bir marka-şirket ile çağrışım yapmaması gerekmektedir.

Bunlara dikkat edilmeden oluşturulan bir kimlik, size tanınırlık kazandırmayacak, reklamınızı yeterli yapmayacaktır. Üstelik farklı bir markayı anımsatması, sadece onun bilinirliğini yükseltecektir. Firmamız, sektörde ayrıntılı bir araştırma yaparak size özgün bir kimlik tasarımı sunmaktadır.

Proje kapsamında şirketinizin değerleri ve yansıtmak istedikleriniz, doğru şekilde ele alınmaktadır. Böylece hedef kitlenizin unutmayacağı kimlikler ortaya çıkarılmaktadır.