Marka Logo Tescil

Marka Logo Tescil

Marka tanınırlığı oluşturmanın en hızlı yolu logolardır. Bu nedenle firmalar, logo kararı verdikten sonra marka tescil sürecine giderek, koruma altına almaktadır.

Logolar, bir firmayı reklamsız bir şekilde tanıtabilme özelliğine sahiptir. Eğer akılda kalıcı ve tüketiciye hitap eden logo bulunursa, daha verimli sonuçlar alınmaktadır. Dolayısıyla logo kullanımı, günümüzde çoğu yerde karşımıza çıkmaktadır.

Bu durum, logo arayan firmalara büyük bir dezavantaja da sokmaktadır. Her ne kadar her logo profesyonel bir süreç sonucu ortaya çıksa da, eğer tescil ettirilmişse en başa dönülmektedir. Zira logo tasarlanınca şirketler, doğrudan koruma altına almaktadır.

Logolar, değişik renk, rakam, kısaltma, isim-soyisim gibi unsurlardan meydana gelebilir. Buna karşılık netlik ve sadeliğine önem gösterilmelidir. Firmamız, marka logo tescil için sektörde detaylı bir araştırma yaparak, uygunluğunu kontrol etmektedir. Eğer böylece markanızın sektör hayatına başlaması da daha kolay olmaktadır.

Marka Logo Tescil’de Araştırma

Markasına bir logo oluşturan ve onu tescillemek isteyen birçok kurum vardır. Ancak öncesinde muhakkak bir araştırma yapılmalıdır. Zira başvurunuzu yaptıktan sonra onay beklerken, benzerlik nedeniyle red almanız ihtimaller arasındadır.

Marka tescil için Türk Patent Enstitüsüne başvuru yapıldığında, yetkililer inceleme başlatmaktadır. Süreç, yaklaşık olarak 8 ay sonra ilan edilmektedir. Dolayısıyla hâlihazırda bir logoyu, bilmeden tescil ettirmeye kalkarsanız, sonuçlar için bu süre boyunca beklemeniz gerekecektir.

Bu durum, sadece zaman kaybı değil, aynı zamanda önceki logo çalışması adına bir masraf kaybıdır. Ayrıca ürünün, piyasaya sürülme tarihini de uzatacaktır. Firmamız, bu süreçleri önlemek amacıyla ayrıntılı bir logo sorgulaması yaparak, istenmeyen durumları engellemenizi sağlamaktadır.

Böylece logo tescilliyse, zaman kaybetmeden yeni çalışmalara başlamanız mümkündür. Telefon numaramız üzerinden bizimle iletişime geçerseniz, ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

© All rights reserved. Powered by VLThemes.