Marka Tescil Başvurusu

Marka Tescil Başvurusu

Üreticilerin ya da satıcıların, kendi ürünlerini diğerlerinden ayırmak için kullandığı adlara marka denir. Her firma, kendi markasını korumak istemektedir. Marka tescil de bu konuda devreye girmektedir. Zira koruma, tescil ettirilerek sağlanmaktadır.

Tescil ettirme esnasında detaylı bir sektör araştırması yapılmaktadır. Zira tescilli bir marka, tekrar yapılmamaktadır. Önceden bir inceleme yapmak, işlem yapılıp, yapılmayacağını belirlemektedir. Eğer herhangi bir problem görülmüyorsa, resmi başvuruya geçilmektedir.

Online marka başvurusu neticesinde, ilgili markanın gün-saat-dakika şeklinde kaydı yapılmaktadır. Böylece markanızın koruması da başlamaktadır. Öncesinde ise tescil durumu gözden geçirilmektedir.

Firmamız tarafından verilen marka tescil başvurusu, başvuru öncesinde doğru bir inceleme yaparak, bu süreçte size yardımcı olmaktadır.

Marka Tescil Süresi Ne Kadardır?

Eğer markanızı koruma altına almak istiyorsanız, tescil ettirerek çözüm bulmanız mümkündür. 10 yıllık bir koruma süresi olmakla beraber, uzatma da yapılmaktadır. Böylece istediğiniz kadar tescili devam ettirmeniz mümkündür.

Ayrıntılı Sektör Araştırması

Marka tescilinde en önemli aşamalardan biri araştırmadır. Eğer başvuru yaparsanız ve tescili olduğu ortaya çıkarsa, bu süreci uzatacaktır. Bunu önlemek için sektörde ayrıntılı bir inceleme yapılarak, uygunluğu ölçülmektedir.

Firmamız marka tescil araştırma sürecinde size yardımcı olarak, ayrıntılı rapor vermektedir. Böylece başvuru öncesinde daha planlı hareket etmeniz mümkündür.

Tescil Edilebilecek Markalar Nelerdir?

Marka tescil ettirmek isteyen kişilerin pek çok sorusu vardır. Bunlardan bir tanesi de hangi markaların, tescil ettirilebileceğidir. Burada ayırt edici olması şartıyla, her işaret marka olabilir. Başvuru için kişiler online ya da fiziki evraklar kullanabilmektedir.

Eğer birden fazla markanız söz konusuysa, ayrı başvurular olmalıdır. Dolayısıyla bu durumda tek başvuru yapılmamaktadır. Marka tescil süreci hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

© All rights reserved. Powered by VLThemes.