Online Marka Araştırma

Online Marka Araştırma

Günümüzde birçok firma bir markaya sahiptir. Bunun için sunulan ve ürünler, tescil ettirilmektedir. Ancak öncesinde online marka araştırma yapılması, hangi kategorilerin mevcut olduğu gösterecektir.

Bunun nedeni, günümüzde birçok tescilli markanın mevcut olmasıdır. Zira düşünceniz, sizden önce hayata geçirilip, tescili alınmışsa sizin tekrar almanız mümkün değildir. Dolayısıyla marka araştırması, size sektör hakkında ayrıntılı bilgi vermektedir.

Marka tescil üzerine şirketlere danışmanlık yapan ve gerekli araştırmaları gerçekleştiren firmamız, tescilin alınıp-alınmadığı gibi konularda doğru sonuçlar sunmaktadır. Kısa sürede gerçekleştirilen bu hizmetimiz sonucunda yalnızca online ya da fiziki evrakla başvuruyu yapmak kalmaktadır.

Eğer tescil süreci hakkında detaylı bilgi edinmek, sınıfları öğrenmek ve markalaşma üzerine yardım almak istiyorsanız, bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Marka Araştırması

Markalaşmak ya da bir markaya sahip olmak, günümüzde birçok şirketin hedeflerindendir. Bunun için her ne kadar ayrıntılı ve detaylı inceleme yapılsa da, bazı durumlarda istenen marka hâlihazırda tescilli olabilmektedir.

Bu durumda firmalar, yeni bir tasarım ve isim gibi süreçlere gidecektir. Böylece gereken zaman da uzayacaktır. Zira tescil başvurusunun onaylanması veya reddedilmesi, belirli bir süre içinde olmaktadır. Firmamız, başvuru öncesinde gerekli tüm araştırmaları yaparak, başvuru sürecinizi hızlandırmaktadır.

Başvuru esnasında ise farklı sınıflar yer almaktadır. Mevcut olan kategorilerden bazıları şöyledir;

 1. Restoran ve Cafe
 2. Perakende Satış
 3. Tekstil
 4. Gıda Üretimi
 5. Danışmanlık Hizmetleri
 6. Tıbbi Ürünler
 7. Müzik aletleri
 8. El Yapımı Ürünler
 9. Reklam Tasarım Hizmetleri
 10. Dondurulmuş Gıdalar
 11. Konaklama Hizmetleri
 12. Peyzaj Hizmetleri

Araştırma yapılarak sadece isim üzerine değil, aynı zamanda sınıfsal ve kategorisel incelemeler de yapılmaktadır. Firmamız, sizlere kısa sürede, en doğru sonuca ulaşmanızı sağlamaktadır.

© All rights reserved. Powered by VLThemes.