Bir marka oluşturmak ve yeni keşifler yapmak, her şirketin hedefleri arasındadır. Bunun için yoğun çalışmalar ve araşırmalar yapılarak, yeni bilgiler, cihazlar ortaya çıkmaktadır. Ardından tescili yaptırılıp, patentle koruma altına alınmaktadır.

Bununla beraber başvuru sürecinde yetkililer, sunduğunuz marka ya da keşfi araştırarak, benzersiz olduğundan, daha önce tescil ettirilmediğinden emin olmalıdır. Dolayısıyla yaklaşık 7 ay süren bir inceleme söz konusudur. Şayet bu süreç olumsuz sonuçlanırsa, şirketler yeni araştırmalar yapmak, markayı tekrar tasarlamak zorunda kalmaktadır.

Dolayısıyla öncesinde ayrıntılı bir araştırma yapmak, markanın ve patentin alınabilirliği konusunda size daha iyi bilgi verecektir. Böylece tasarım veya buluşunuz daha önce tescillenmişse de vakit kaybetmeden, yeni çalışmalara başlamanız mümkün olmaktadır.

Firmamız, araştırma sürecinde size yardım ederek, tescillemek veya patentini almak istediğiniz konu üzerinde ayrıntılı rapor vermektedir. Hem Türkiye, hem de Dünya çapında incelemeler gerçekleştirilerek, size doğru ve kesin sonuçlar sunulmaktadır.

Yeni Tasarımlara Daha Hızlı Başlayın

Günümüzde her şirket, yeni bir marka tasarladığında vakit kaybetmeden koruma altına almaktadır. Bunun en etkili yolu da tescillemektedir. Zira tescilin süresi dolsa da tekrar uzatmak mümkün olmaktadır.

Ancak her marka, bir kez tescillenmektedir. Dolayısıyla araştırma yapmayan birçok şirket olumlu yanıt beklerken, olumsuz cevapla karşılaşmaktadır. Bu durum, yeni çalışmaların daha geç tarihlerde başlamasına sebep olmaktadır. Böylece markanın hedeflenen çıkış tarihi de ileriye çekilmektedir.

Firmamız bunları önlemek için detaylı bir araştırma yaparak, düzeltme gerekiyorsa hemen yapmanıza olanak tanımaktadır. Her marka sınıfı global çapta incelenerek, tarafınıza ayrıntılı raporlar sunulmaktadır.

Keşiflerinizi Benzersiz Yapın

İnsanlık tarihi boyu yapılan sayısız buluş vardır. Özellikle modern çağda her geçen gün yeni keşifler yaşanmaktadır. Dolayısıyla bir keşif yapıldığında, öncelikle araştırılarak, patentinin olup, olmadığına bakılmalıdır. Firmamız, keşfinizin patent durumunu sizler için araştırarak, uygun değilse gerekli Ar-Ge projelerine hemen başlamanıza olanak tanımaktadır.

    AnasayfaTeklif AlHemen Ara