SEO Analizi

SEO Analizi

Web site analizi, bireysel ve kurumsal firmalar için verilmektedir. Sitenin Google arama kriterlerine göre incelemesi yapılarak, erişilebilirliği ölçülmektedir.

Gerek bireysel, gerekse kurumsal web sitelerinde, arama sonuçları büyük önem taşımaktadır. Zira botlar, sıralama yaparken her siteyi bir takım kurallara göre değerlendirerek, bilgi toplamaktadır. Ardından puanlar vererek, buna göre sıralama ortaya çıkmaktadır.

Bu nedenle pek çok insan, sitesinde SEO çalışmaları gerçekleştirerek, daha ön sıralara ulaşmayı hedeflemektedir. Bu çalışmalardan önce de SEO analizi yapılmaktadır. Dolayısıyla SEO analizi nedir, sorusuna verilebilecek cevaplardan biri, arama motoruyla uyumluluğunuzu ölçmektir.

Değerlendirme tamamlanınca, SEO çalışmaları gelmektedir. Firmamız, güncel araçlarıyla analizinizi doğru şekilde yapmaktadır. Ardından bu çalışmalara göre site içi ve site dışı analizler gerçekleştirilmektedir.

Site İçi Optimizasyon

SEO analyzer kapsamında öncelikle web sitenizin düzenlemesi yapılmaktadır. Eğer analizlerde metinler konusunda eksiklik görülüyorsa, gerekli değişiklikler sağlanmaktadır. Bunun için,

  1. Anahtar kelime kullanımı,
  2. Cümlelerin doğru kurulması,
  3. Kelime hatalarının düzeltilmesi,
  4. Tekrarların bulunmaması,

Gibi işlemler yapılmaktadır. Eğer sitede bulunan görsellerde kırık link varsa düzeltmeler yapılmaktadır. Google botları, görsel isimlerine de dikkat ettiği için her görsel baştan ele alınıp, değiştirilmektedir.

Bunun haricinde site analiz raporu kırık linkler, navigasyon hataları gibi hususları gösteriyorsa, düzeltmeler uygulanmaktadır. Tüm işlemlerin sonucunda siteniz SEO uygun hale getirilerek, sıramanız yükseltilmektedir.

Site Dışı Optimizasyon

Site dışı optimizasyon kapsamına backlink çalışmaları dâhildir. Web sitesi ve analizi raporlama sonucuna göre backlink eksikliği görülüyorsa, gerekli işlemler anında yapılmaktadır. Önce mevcut linkleriniz gözden geçirilip, bunların doğru sayfalara yönlendirilmesi yapılmaktadır. Zira Google, backlink veren ve alan sayfaların, uyumlu olmasına dikkat etmektedir.

Seo analizi nasıl yapılır, bu şekilde gerçekleştirildikten sonra etkileri hemen gözlemlenmektedir.

© All rights reserved. Powered by VLThemes.