Site İçi Optimizasyon

Site İçi Optimizasyon

SEO nasıl yapılır, bireysel ve kurumsal siteye sahip olan birçok kişi tarafından sorulmaktadır. SEO genel bir kavram olup, iki ayrı şekilde düzenlenmektedir. Bunlar site içi optimizasyon ve site dışı optimizasyondur.

Site İçi Optimizasyon, web sitelerinin içerisinde gerçekleştirilen çalışmalardır. Firmamız tarafından bu esnada şu maddelere dikkat edilmektedir;

  1. Görsel ve metin içerik optimizasyonunun doğru yapılması
  2. Kullanıcı dostu bir web sitesi meydana getirilmesi
  3. Sitenin hızlı olması
  4. Kod yapısının temiz olması
  5. Arama motoru etiketleri kullanılması

Bunların haricinde site haritası, mobil cihazlarda uyumluluk, hatalı sayfa bulunmaması gibi farklı maddeler de bulunmaktadır. On page SEO nasıl yapılır üzerine firmamız, ayrıntılı hizmetlerle web sitelerinizin sıralamasını yükseltmektedir.

Kullanıcı Dostu Sitelerin Oluşturulması

Site İçi Optimizasyon’un maddeleri arasında olan kullanıcı dostu siteler, sayfa yönlendirmelerinin doğru olmasını, kullanıcıların site kullanımından rahatsız olmamasını ele almaktadır. Dolayısıyla navigasyon ve site haritası düzenlemeleri de gerçekleştirilmektedir.

Google botları, arama sonuçlarında size kredi verirken, yanlış yönlendirmeleri olumsuz değerlendirmektedir. Aynı zamanda açılmayan siteler, yanlış navigasyon da sıralamanızı düşürmektedir. Bu nedenle firmamız Site İçi SEO çalışmaları yaparken, her yönüyle ziyaretçileri tatmin eden düzenlemeler yapmaktadr. Böylece Google botları da sıralamanızı yükseltmektedir.

Görsel ve Metin İçerik Optimizasyonu

Site İçi SEO kapsamı dâhilinde olan görsel ve metin içerik optimizasyonu, bu unsurların kalitesini, anahtar kelimeleri ve başlıkları ele almaktadır. Aynı zamanda yazı baştan sona akıcı bir hale getirilerek, yazım yanlışları da düzeltilmektedir.

Sitelere görsel eklenirken de yapılan birçok SEO hatası vardır. Fotoğrafları yanlış isimlendirmek, hatalı ve düşük kaliteli görseller kullanmak bunlardan bazılarıdır. Firmamız web sitenizde bulunan tüm görselleri baştan sona ele alarak, yeniden düzenlemektedir.

© All rights reserved. Powered by VLThemes.